sobota 12. září 2015

RECENZE: Druhá stříbrná kniha snů

Autor: Kerstin Gier | Rok vydání: 2015 | Nakladatelství: Cooboo | Počet stran: 384

 Liv je v šoku: Secrecy zná její nejtajnější tajemství. Ale odkud? A co před ní Henry skrývá? Co je to za podivnou postavu, která se potuluje a řádí v nekonečných chodbách snového světa? A proč je Livina sestra Mia najednou náměsíčná? Noční můry, záhadná setkání a divoké pronásledování zrovna nesvědčí dobrému spánku. K tomu se musí Liv vyrovnat se svou nově poskládanou rodinou a intrikánskou babičkou. A faktem, že existují lidé, kteří s ní mají nevyřízené účty. Jak přes den, tak v noci

   ~*~*~

Nakladatelství Cooboo vydalo v roce 2015 samé skvělé knihy a mezi nimi byl i velmi očekávaný druhý díl populární trilogie od Kerstin Gier. Tato série se může pyšnit krásnými obálkami, které budou doslova ozdobou ve vaší knihovně. Já jsem se osobně na druhý díl moc těšila, jelikož první mne opravdu mile překvapil a byla jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat!

Život Liv Silberové snad už nemůže být složitější. Bydlí pod střechou s nevlastní sestrou (která ji mimochodem nesnáší), Henry má před ní tajemství a její mladší sestřička po nocích otvírá okna a houpe nohama při pozorování noční oblohy. Aby toho ještě nebylo málo, záhadná Secrecy ji stále nepřestává komplikovat už tak složité vztahy se svými spolužáky. Ještě že ty Lottiiny sušenky jsou stále stejně chutné a dokáží zlepšit náladu i uprostřed noci!

Kdo se vlastně skrývá za blogem "Plesky třesky" a kdo Miu pronásleduje ve spaní?

Autorkou této trilogie je německá spisovatelka Kerstin Gier, která se narodila v Německu roku 1966. Dnes žije se svou rodinou a dvěma kočkami nedaleko Kolína nad Rýnem. Mezi její další knihy vydané v Česku patří například série Drahokamy či Nevinné lži. Pokud se chcete o Kerstin Gier dozvědět něco více, můžete se podívat na její blog zde.Hlavní hrdinkou je skvělá vypravěčka Liv Silberová, která vás se svým smyslem pro humor provede příběhem od začátku do konce a vy se na každé stránce budete smát jejím trefným komentářům a připomínkám. Je praštěná a ulítlá, tudíž se s ní rozhodně nudit nebudete. Pokud máte rádi hlavní hrdinky, které jsou pro každou srandu (ať už budou legální či nelegální), tak si Liv určitě oblíbíte.

Na to, že má kniha necelých 400 stran, se čte opravdu rychle a stránky ubývají jedna za druhou. V druhém díle se konečně trochu přiblížíme samotné Secrecy a s Liv budeme prožívat chvíle smutné i veselé. Nicméně nenechte se zmást, jelikož i když to zatím zní jako další obyčejná "young adultovka", Druhá stříbrná by se od nich nemohla lišit více. Setkáváme se tu se spoustou nových informací, které nám autorka postupně v průběhu děje vysvětluje, a my tak nebudeme moci knihu odložit, aby nám náhodou neuniklo něco důležitého.

Bylo to milé, vtipné a poutavé čtení, které vám vykouzlí úsměv na rtech, ať už patříte do jakékoliv věkové skupiny. Pokud jste knihu četli, rozhodně mi dejte dolů vědět, co na ni říkáte!


3 komentáře:

  1. tuhle serii mam moc rada a uz se tesim na posledni dil... nejlepsi obalka je ta cerna, ta modra mi moc nesedne

    OdpovědětVymazat
  2. Výborná recenze, tuhle knihu teď čtu, a zatím jsem spokojená :D

    OdpovědětVymazat
  3. Tuhle knížku jsem četla a mám ji hrozně moc ráda. Dokonce jsem na ní dělala taky recenzi :D . Já se osobně už hrozně těším na další díl. :)

    OdpovědětVymazat

Moc děkuju za každý komentář! Moc si jich vážím:)